Головна перевага децентралізації – можливість реалізації власних потреб громади

Про це було наголошено на сьогоднішній селекторній нараді з головами районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення, головами селищ, сіл та ОТГ.
Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зауважив на важливості активізації сприяння добровільному об’єднанню              територіальних громад на території Херсонщини.
Так, наприклад, нещодавно Преображенська сільська рада приєдналася до вже свого часу утвореної Чаплинської об’єднаної територіальної громади. Це стало можливо завдяки Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» №6466 від 18 травня 2017 року

 

«Громади, які об’єдналися, вже бачать збільшення місцевого бюджету, що дозволяє реалізовувати важливі для населення проекти. Наше завдання – це систематичне інформування про перспективи, можливості й допомога у їх реалізації», – окреслив Андрій Гордєєв.
Адже на сьогодні об’єднані територіальні громади не створено у 7-ми районах області: Великолепетиському, Верхньорогачицькому, Генічеському, Нижньосірогозькому, Нововоронцовському, Новотроїцькому та Скадовському.
«Там, де люди просто обіймають керівні посади, розвитку немає. Має бути персональна відповідальність кожного голови райдержадміністрації та місцевого самоврядування. Сьогодні держава віддає істотний фінансовий ресурс саме на місця, аби люди самі могли вирішувати, що для них важливо й потрібно», – звернув увагу учасників наради директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Дмитро Бутрій.

Саме тому Андрій Гордєєв звернувся до керівників на місцях з тим, аби було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг об’єднання територіальних громад відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації від 07.03.2018 року №29-д «Щодо активізації роботи із забезпечення всебічного сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад на території області».

http://khoda.gov.ua/hersonshhina-otrima%D1%94-koshti-na-bud%D1%96vnictvo-ta-onovlennja-cnap%D1%96v

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment