Голокост

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

27 січня ми українці, як і весь світ вшановуємо пам’ять жертв Голокосту – страшного нацистськго злочину, який став наймасштабнішою трагедією людства.
Близько 6 мільйонів євреїв в світі стали жертвами цієї трагедії.
Голокост в Украї́ні — масове винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.
За цей період на українських землях загинуло близько 3 000 000 цивільних осіб (українців та представників інших етносів),
До сьогодні дослідники не мають точних даних щодо кількості розстріляних нацистами євреїв та ромів. Єврейські громади було знищено фактично в усіх країнах Європи, окупованих гітлерівцями,
Україна на державному рівні вшановує пам”ять жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту.
Символами Голокосту в Україні для мільйонів людей і усередині країни, і поза її межами став Бабин Яр у Києві,
Тут відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Бабин Яр – це могила для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Фактично в кожному районному центрі, у кожному великому селищі є свій маленький «Бабин Яр» ( за словами істориків)
11 квітня 2017 року у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр». Київ споруджено Монумент «Пам’ять заради майбутнього»
Сумуємо і згадуємо жахливі події — це біль для нас і молодого покоління. На сучасному етапі розвитку суспільства важливо усвідомити всі жахіття проявів Голокосту та не допустити його повторення.
Вічна пам”ять загиблим.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment