27 січня – День пам’яті жертв Голокосту
27 січня ми українці, як і весь світ вшановуємо пам’ять жертв Голокосту – страшного нацистськго злочину, який став наймасштабнішою трагедією людства.
Близько 6 мільйонів євреїв в світі стали жертвами цієї трагедії.
Голокост в Украї́ні — масове винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.
За цей період на українських землях загинуло близько 3 000 000 цивільних осіб (українців та представників інших етносів),
До сьогодні дослідники не мають точних даних щодо кількості розстріляних нацистами євреїв та ромів. Єврейські громади було знищено фактично в усіх країнах Європи, окупованих гітлерівцями,
Україна на державному рівні вшановує пам”ять жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту.
Символами Голокосту в Україні для мільйонів людей і усередині країни, і поза її межами став Бабин Яр у Києві,
Тут відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Бабин Яр – це могила для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Фактично в кожному районному центрі, у кожному великому селищі є свій маленький «Бабин Яр» ( за словами істориків)
11 квітня 2017 року у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр». Київ споруджено Монумент «Пам’ять заради майбутнього»
Сумуємо і згадуємо жахливі події — це біль для нас і молодого покоління. На сучасному етапі розвитку суспільства важливо усвідомити всі жахіття проявів Голокосту та не допустити його повторення.
Вічна пам”ять загиблим.