Двадцять вісім років  – двадцять вісім кроків незалежності

24 серпня 2019 року український народ відзначив 28 років державної незалежності. Ідеологічні  та суспільно-політичні зміни, що відбулися  в Україні на рубежі 80-90 років ХХст. були новим явищем як в українській історії так і у всьому радянському суспільстві і призвели в результаті до становлення незалежної держави України.
Уперше день незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року в пам’ять про ухвалення 16 липня 1990 року Верховною  Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет України.
24 серпня 1991 року позачерговою сесією Верховної Ради Української РСР було прийнято Акт проголошення незалежності України – документ, яким проголошено  створення самостійної держави України та покладено край юридичному існуванню Української Радянської Соціалістичної Республіки.
В Акті проголошення  незалежності України  говорилося:  «Виходячи з права на самовизначення, передбаченого  Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими  документами, здійснюючи суверенітет України, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення  самостійної української  держави України».
Разом з цим Актом, 24 серпня 1991 року була також прийнята Постанова Верховної Ради Української РСР «Про проголошення незалежності України».
У Постанові Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року «Про День незалежності України» зазначалося «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи  історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України  24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє: «Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне  свято  України»
Після здобуття Україною справжньої незалежності і державного суверенітету ми нарешті знову маємо змогу підвести підсумок напруженої мирної і ратної праці наших предків. Незалежність України –  сучасний літопис масштабних політико-економічних перетворень. Це нова українська державність, заснована на принципах побудови демократичної, правової, соціально-орієнтованої країни, в якій кожен громадянин бачить себе її невід´ємною частиною. Незалежність України  проголошена в ім´я вищої мети -забезпечення кожній людині права на гідне і вільне життя. І щоб  кожен наступний рік незалежності ставав кращим, з новими здобутками  та звершеннями.
У державному архіві області зберігаються документи. які можуть зацікавити   як дослідників так і представників  громадськості, оскільки розкривають  складність процесів утвердження незалежності.
В архівному
відділі районної державної адміністрації можна ознайомитися з архівними матеріалами:  про незалежність країни, державної символіки, здобутки району.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment