Думка кожного важлива: у Херсоні відбувся «Діалог про Україну»

Сьогодні у КЗ «Палац молоді і студентів» відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара, заступника Секретаря РНБО України Сергія Кривоноса з громадою Херсонщини для обговорення шляхів врегулювання конфлікту на Донеччині та Луганщині.

На початку заходу голова облдержадміністрації Юрій Гусєв закликав присутніх до відвертого спілкування та відзначив: «Ми зібрались для того, щоб спільно обговорити питання, які стоять на порядку денному по мирному врегулюванню. Це закінчення війни на Донбасі та повернення тимчасово окупованих територій. Сьогодні, сподіваюсь, ви отримаєте відповіді на питання,  якими багато політично спекулюють».

Херсонці висловили своє небайдуже ставлення до ситуації, що склалася у суспільстві у зв’язку з погодженням Україною «формули Штайнмаєра» та розведенням військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення.

Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар наголосив, що на дипломатичному фронті докладають максимум зусиль аби перемогти військового агресора.

«Проведення виборів на окупованій території Донбасу прописане в Мінських домовленостях. Саме вони є підставою для накладення санкцій на Росію. А «формула Штайнмаєра» каже лише про одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу, а саме: після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України», – запевнив урядовець.

У свою чергу, Сергій Кривонос, відповідаючи на запитання жительки Херсону, зазначив, що процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні.

«Зараз йдуть заходи по розведенню військ у трьох населених пунктах на лінії розмежування – у Станиці Луганський, Золотому та Петрівському. Процес відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – розведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій», – зазначив Сергій Кривонос та додав, що розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснюватися обома сторонами.

Він розповів, що у цьому немає ніякої зради: «Це робиться не тільки для просування процесу досягнення миру на Донбасі. Це важливо для безпеки громадян, які проживають на цих територіях, тому що на територіях буде проведено розмінування та зменшиться кількість обстрілів. Це  також дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій».

Учасники зустрічі висловлювали свою позицію та думки щодо врегулювання конфлікту на сході країни.

Резюмуючи, Сергій Кривонос зазначив, що всі пропозиції мешканців Херсонщини будуть враховані: «Чинна влада не має наміру ухвалювати рішень за спинами людей, а орієнтуватиметься на думку українців».

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment