До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг у разі зміни постачальника природного газу

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

За інформацією ТОВ «Херсонрегіонгаз» з 01 грудня 2020 року у зв’язку із значною заборгованістю побутових споживачів області за поставлений природний газ, Товариство не має можливості здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам Херсонської області.

У разі, якщо побутові споживачі ТОВ «Херсонрегіонгаз», до 01 грудня 2020 року не зробили вибору іншого постачальника, автоматично стають споживачами ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», як постачальника газу «останньої надії».

Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати шістдесят днів.

Отже, протягом цього строку, починаючи з 01 грудня 2020 року, побутові споживачі Херсонської області (окрім тих, хто до 01 грудня 2020 року обрав іншого постачальника) будуть споживачами природного газу, який буде поставляти ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». За цей час побутовим споживачам необхідно буде обрати нового постачальника.

Побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника. Постачальник обирається споживачем самостійно, на власний розсуд, незалежно від місця знаходження даного постачальника на території України.

Перелік постачальників, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу оприлюднено на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг за посиланням: htt://www.nerc.gov.ua// та gazpravda.com.ua.

Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця управління соціального захисту населення районної державної адміністрації отримує від постачальників комунальних послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу.

Зазначені відомості отримуються управлінням соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).

Своєчасне надання громадянами інформації управлінню соціального захисту населення про зміну постачальника природного газу забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну постачальника природного газу.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment