До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій, Міністерства праці та соціальної політики України Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006 встановлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

У Чаплинському районі проживає 189 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 22 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 42 потерпілих дітей, 125 постраждалих громадян. Зменшення впливу Чорнобильської аварії на стан здоров’я громадян залишається важливою проблемою державного масштабу. На постійному контролі в управлінні є надання пільг та компенсацій постраждалим громадянам, вирішення соціально-побутових та медичних проблем.

На виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом постраждалих громадян, (забезпечення медикаментами, оздоровлення, додаткова відпустка) з державного та обласного бюджетів у 2020 році надійшло та було виплачено 64,1 тис. грн.

Дотримуючись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), скасовано зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, проведення якої передбачалось районним планом заходів, пов’язаних з 34-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, 14 грудня 2020 року.

Проведення меморіальних заходів перенесено у медійну сферу: на офіційних веб-сайтах районної державної адміністрації та громад, районній газеті будуть висвітлені інформаційні матеріали про аварію на Чорнобильській

АЕС, про подвиг учасників ліквідації наслідків аварії, направлено всім листівки з подякою.

До пам’ятного знаку, встановленого померлим землякам, постраждалим в результаті аварії на Чорнобильській АЕС та радіаційних катастроф, будуть покладені квіти.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment