До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій,  Указом Президента України від 10 листопада  2006 року № 945/2006 встановлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно  14 грудня, у день  закінчення будівництва саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Відповідно до  затвердженого  районного плану заходів, пов’язаних з   31-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, будуть проведені урочисті збори, спрямованні на гідне вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС.

Наслідки аварії не просто дають про себе знати вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають.  Тільки в нашому районі із життя пішло 13 чоловік.

У Чаплинському  районі проживає  206 потерпілих осіб внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них  учасників ліквідації наслідків  аварії на ЧАЕС –  25 чол.  Щокварталу в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації проводяться зустрічі з активом районного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Під час зустрічі  обговорюються  питання надання пільг та компенсацій постраждалим громадянам,  надання путівок на оздоровлення постраждалим 1-ої категорії.

На виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом постраждалих громадян, з початку року з державного та районного бюджетів надійшло та було виплачено  47,0 тис. грн, у т.ч.:

  • пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 33,5 тис.грн.
  • додаткова відпустка та придбання путівок для 1 категорії – 13,5 тис.грн.

          Районною програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на   2015 – 2019 роки передбачено надання матеріальної допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка при співфінансуванні   об’єднаних територіальних громад  та  сільських рад виплачена  в  сумі 2,1 тис.грн,                          21 учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment