До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій,  Указом Президента України від 10 листопада  2006 року № 945/2006 встановлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно  14 грудня, у день  закінчення будівництва саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Відповідно до  затвердженого  районного плану заходів, пов’язаних з   31-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, будуть проведені урочисті збори, спрямованні на гідне вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС.

Наслідки аварії не просто дають про себе знати вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають.  Тільки в нашому районі із життя пішло 13 чоловік.

У Чаплинському  районі проживає  206 потерпілих осіб внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них  учасників ліквідації наслідків  аварії на ЧАЕС –  25 чол.  Щокварталу в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації проводяться зустрічі з активом районного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Під час зустрічі  обговорюються  питання надання пільг та компенсацій постраждалим громадянам,  надання путівок на оздоровлення постраждалим 1-ої категорії.

На виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом постраждалих громадян, з початку року з державного та районного бюджетів надійшло та було виплачено  47,0 тис. грн, у т.ч.:

  • пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 33,5 тис.грн.
  • додаткова відпустка та придбання путівок для 1 категорії – 13,5 тис.грн.

          Районною програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на   2015 – 2019 роки передбачено надання матеріальної допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка при співфінансуванні   об’єднаних територіальних громад  та  сільських рад виплачена  в  сумі 2,1 тис.грн,                          21 учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Поширити через...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Інші статті

Leave a Comment