До Дня працівників архівних установ

«Архів – це важливо».

24 грудня в Україні відзначається «День працівників архівних установ». Це свято було встановлено 30 жовтня 1998 року Указом Президента України.

Перший державний орган управління архівними справами в Україні було створено в період Центральної Ради. Їм став Бібліотечно-архівний відділ, який протягом грудня 1917- квітня 1918 років очолював професор О.С.Грушевський.

З отриманням Україною незалежності змінилась назва Головархіву і його організаційно-правовий статус. З грудня 1999 року – це Державний комітет архівів України.

В архівних установах системи Держкомархіва України зібрано більше 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.

Національний архівний фонд- надбання національної та світової культури, тому збережені документи складають невід’ємну частину нашого життя.

Архівний відділ райдержадміністрації зберігає 22077 справ Національного архівного фонду (постійного строку зберігання) за 1944-2018 роки. Ці документи мають місцеву науково-історичну та соціально-культурну цінність. В основному це документи, що надійшли на зберігання від колгоспів, сільських, селищних рад, районної ради, райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій.

В 2019 році архівний відділ прийняв на зберігання 481 справа від 21 установи. На даний час районний архів поповнюється документами 38 установи, управлінь, рад та райдержадміністрації.

Архівний відділ здійснює контроль не тільки за збереженням документів всіх діючих установ, організацій, а також за діловодством в районі. Експертною комісією архівного відділу було розглянуто 5 індивідуальних інструкцій з діловодства установ. Відділом надаються методичні рекомендації при складанні номенклатур справ, в 2019 році – 7 установам (1026 ст.).

Виконання соціально-правових запитів традиційно є одним з найважливіших напрямків використання архівних документів. Саме за результатами цієї роботи пересічний громадянин складає власне уявлення про ефективність роботи архіву, важливість цієї установи в структурі органів державної влади і управління.

Робота з відвідувачами архіву, організація їхнього приймання, якісний і своєчасний розгляд заяв знаходяться на контролі начальника архівного відділу. В поточному році надійшло 1610 звернень, з них на особистий прийом 1721 громадян. Позитивно вирішено 1435, що становить 89%.

Однією з найдинамічніших сфер роботи архівного відділу є виставкова діяльність, оскільки вона відіграє важливу роль у піднесенні соціального статусу архівів, пропаганді форм і методів архівної роботи. В архівному відділі було організовано 4 виставки копій архівних документів, фотодокументів, книг до знаменних дат.

Постійно діють в приміщенні архівного відділу виставки про учасників Другої світової війни, мешканців району, та учасників Революції Гідності.

Архівний відділ співпрацює з усіма хто бажає знати більше про рідний край. І тому звертається до всіх небайдужих, хто може поділитися цікавими спогадами про минуле району, надати свої рукописи, книжки і т.д., щоб в нашому районному архіві були як офіційні документи, так і матеріали про історію району, його працьовитих, талановитих людей.

Архівні проблеми-це проблеми не лише архівного відділу, а всіх, хто причетний до тривалого (архівного) зберігання документів, що стосуються основної діяльності трудових колективів, а отже людей.

Звичайно, умови, в яких доводиться працювати архівістам, не завжди є оптимальними, інколи вони є надзвичайно складними. Незважаючи на це, ентузіасти своєї справи- архівні працівники виконують поставлені перед ними завдання у повному обсязі.

Сердечно вітаємо зі святом своїх колег, ветеранів архівної справи, які зараз на заслуженому відпочинку, та тих працівників, які відповідають за архіви підприємств, установ і організацій.

Бажаємо міцного здоров’я, нехай рік наступний принесе позитивні зрушення в житті, буде роком миру, спокою, злагоди та достатку, творчим і вдали.

Начальник архівного відділу Тетяна ДОРОШЕНКО

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment