До 76-тої річниці депортації кримськотатарського народу.

Шановні земляки!

18 травня у світі вшановують 76-ту річницю депортації кримськотатарського народу, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар та відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Постановою Державного комітету оборони № 5859-сс «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, кримських татар обвинуватили у масовій зраді та колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.

Це був геноцид цілого народу у державній зраді, у зв’язку із чим депортовано в різні регіони, близько 200 тисяч кримських татар, із яких понад 46 % померли протягом першого року поневолення. Під час каральних операцій, які здійснювали співробітники НКВС, знищено культурні та історичні пам’ятки, змінено історичні назви місцевостей,  заселено вихідців із Росії та інших республік. Російська окупація призвела до великого занепаду культурного життя на півострові, знищено багато історичних та архівних документів. Після переведення Криму до складу УРСР було видано указ про реабілітацію кримських татар. Проте масове повернення на Батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 1980-х років .

На жаль, у страшному 2014 році Кримська земля зазнала нової російської окупації, а кримські татари пригноблення та заборони зі сторони нової влади.

Указом Президента від 16 травня 2014 року був встановлений День боротьби за права кримськотатарського народу.

Підтримую братній кримсько-татарський народ, співчуваю їхній трагічній долі і маю велику надію, що тимчасова окупація Криму невдовзі закінчиться і кримсько-татарський народ заживе звичним життям в дружній українській сім”ї.

З повагою

 

Голова Чаплинської районної

державної адміністрації Володимир ГАЛИЦЬКИЙ

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment