День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого воїни-інтернаціоналісти України відзначають на державному рівні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ініціатором якого виступила Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Армії з України. Афганська війна залишила тяжкі наслідки для України. Не повернулися додому 3360 її синів, з яких – 3280 загинули, а 80 пропали без вісти та потрапили в полон.  Понад 8000 воїнів отримали поранення, понад 3000 – стали інвалідами. Тяжкі наслідки афганського страхіття і для Херсонщини, зокрема. Через афганську війну пройшло понад 3000 наших земляків з Херсонещини, 67 – не повернулися на рідну землю, і вже понад 300 померли від поранень і хвороб після війни. Серед тих, хто не повернувся з поля бою – 6 молодих воїнів нашого району – Савчин Олексій Степанович, Шевченко Геннадій Михайлович, Колосовський Микола Іванович, Мироненко Олег Миколайович, Шинкаренко Анатолій Макарович, Пожарський Віктор Олексійович.

Наші воїни проявили себе справжніми патріотами в дев’ятирічній війні. Славним воїнам назавжди запам’ятається порох воєнних доріг, на яких не раз перевірялася на міцність справжня чоловіча дружба. Характери зовсім юних воїнів «плавились і гартувались» у горнилі боїв. Це була не війна, а молодість, обпечена нею.

Час не затьмарює спогадів про воєнні дії. Немало води витекло з того часу. Потихеньку зажили рани, змужніли, стали мудріші, солдати і офіцери. Але тільки пам’ять про далеку Афганську війну жива і стерти події жахливої війни не зможуть ні роки, ні відстані. Не перестануть боліти серця солдатів та офіцерів – учасників воєнних дій, не перестануть щеміти материнські душі за втраченими дітьми.

Сьогодні ми низько схиляємо голови перед воїнами – інтернаціоналістами, які проявили мужність у страшній війні.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment