Боротьба з амброзією в області триває!

https://khoda.gov.ua/borotba-z-ambroz%D1%96%D1%94ju-v-oblast%D1%96-triva%D1%94

Боротьба з амброзією в області триває!

Одним з найважливіших завдань, яке постійно постає перед сільським господарством задля підвищення врожайності, є боротьба з бур’янами, особливо з амброзією полинолистою.

Проведення заходів з ліквідації цієї рослини набуло у Херсонській області дуже великого значення.

Для цього Департаментом розвитку сільського господарства та зрошення ОДА розроблена обласна програма з ліквідації амброзії полинолистої на території Херсонської області на 2020 – 2023 роки, яка затверджена рішенням сесії обласної ради.

Вона спрямована на привернення уваги населення та громадськості до проблеми поширення амброзії полинолистої та проведення карантинних заходів з її ліквідації на території населених пунктів, на узбіччях доріг, сільськогосподарських угіддях та землях запасу.

Виконання відповідних фітосанітарних заходів на землях загального користування (парки, сквери, дороги, кладовища, луки, береги водойм тощо) здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Землі с/г призначення та присадибні ділянки обробляються за кошти землевласників та землекористувачів.

Довідково: Амброзія – серйозний конкурент сільськогосподарських рослин за вологу, світло, поживні речовини та життєвий простір.

Вона споживає з 1 гектара до 2000 тонн води.
Забирає з ґрунту поживні речовини в кількості 135 кг азоту, 40 кг фосфору і  150 кг калію.
Внаслідок надмірного висушування та виснаження ґрунту знижується врожайність с/г культур, а саме:
– сої – на 60%
– соняшнику, картоплі, зернових та овочевих культур – на 40%
– кукурудзи – на 35%
– ріпаку – на 30%.
При потраплянні в поля сівозміни протягом 3 – 5 років амброзія полинолиста може засмітити всі поля, а за відсутності систематичного захисту від неї і землі всього господарства. Упродовж 10 років цей бур’ян може заполонити земельні угіддя одного району.

Через засміченість понад 70% ландшафтів України амброзією полинолистою кількість алергічних захворювань серед населення, викликаних саме цією рослиною, постійно зростає.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment