АРХІВНА СПРАВА РАЙОНУ МОВОЮ ЦИФР

24 грудня своє професійне свято відзначають працівники архівних установ України. Цей день обрано за датою прийняття у грудні 1993 року Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи». Цього року ми відзначаємо 27-му річницю цієї нашої архівної Конституції.

Які зміни відбулися у складі архівного відділу Чаплинської районної державної адміністрації протягом цих 27 років та чим займався відділ у 1993 та у 2020 роках? Щоб відповісти на ці питання, ми здійснили аналіз основних видів діяльності архівного відділу та стану архівної справи в районі станом на кінець 1993 та 2020 років.

 

Вид діяльності, показник
1993 рік
2020 рік
Кількість фондів / справ, що зберігаються в архівному відділі станом на 1 січня
87 / 13155
137 / 35889
Кількість установ – джерел комплектування архівного відділу станом на 1 січня
50
27
Приймання справ на зберігання (од.зб.)
345
1645
Схвалення описів справ (справ)
672
1892
Схвалення номенклатур справ установ (установ/статтей)
10 /864
14/2460
Кількість проведених засідань експертної комісії відділу / розглянутих документів
0 / 0
11 / 120
Перевіряння наявності та фізичного стану документів, що зберігаються в архіві
0
5496
Упорядкування документів установ на договірних засадах
334
1076
Зібрано та описано документів особового походження
0
260
Виконання запитів фізичних та юридичних осіб за документами архіву
638
1522
Кількість закартованих справ
345
3029
Публікації в районній газеті (на сайті райдержадміністрації)
0
7
Проведення виставок архівних документів
0
3
Звичайно, оцінку нашій роботі виставить час та люди, але ми завжди готові допомагати та допомагаємо як юридичним особам в організації та веденні діловодства й архівної справи, так і громадянам і установам, яким необхідна інформація з архівних документів, адже ми відчуваємо важливість роботи, яку виконуємо, та відповідальність перед людьми та історією. Переконані, що професіоналізм архівістів, усвідомлення високої відповідальності перед минулим, сьогоденням і майбуттям будуть і надалі запорукою дбайливого збереження та примноження культурних цінностей і документальної пам’яті українського народу та Чаплинського району зокрема.

Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ. Українці заслужено пишаються давніми традиціями поваги до письмової спадщини. Ще з часів Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького наші предки розуміли значення слова, дбайливо зберігаючи безцінні документовані свідоцтва життя народу. Завдяки щоденній самовідданій праці архівістів інтелектуальна скарбниця нашої нації зберігається та примножується, зміцнюючи нерозривний зв’язок минулих і майбутніх поколінь. Сердечно бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Успіхів і натхнення вам у відповідальній і благородній справі.

Архівний відділ Чаплинської

районної державної адміністрації

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment