Андрій Гордєєв: «Ми поставили задачу змінити систему освіти»

На цьому наголосив  голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв в ефірі телеканалу «ВТВ+», присвяченому підсумкам 2018 року.

Голова облдержадміністрації наголосив, що треба йти в ногу з часом та орієнтуватися на європейські технології: «Ринок праці змінюється, змінюється і заробітна плата. Питання в тому, де брати фахівців. Пам’ятаю, у нас був місячник промисловості. Я їздив по промисловим підприємствам, і з собою брав кілька автобусів зі студентами профільних ПТУ. Діти дивилися на застаріле обладнання. Вразило, що навчаючись у професійно-технічних училищах, вони побачили обладнання вперше зі мною. Тому ми поставили задачу змінити систему освіти».

Йдеться про запровадження елементів дуальної форми навчання: 50% занять проходять в аудиторії, а інші 50% – на виробництвах, де студенти здобувають практичні навички.

«Процес євроінтеграції дає можливість збувати українську продукцію за європейськими цінами, валютою. Але не буває так, що технології в Німеччині, а в нас тільки сировина (як продукт, так і робочий ресурс). Тому ми боремося за те, щоб іноземні компанії розміщували у нас свої потужності», – пояснив Андрій Гордєєв.

Наприклад, завдяки реалізації інвестиційних проектів у Херсонській області вже створено 700 робочих місць. Така ж кількість людей раніше була вимушена їздити на кримський завод «Титан», а тепер може працювати вдома.

Крім того, в області реалізується програма «Людський капітал», яка дає можливість дітям із сільської місцевості безкоштовно здобувати вищу освіту й у подальшому працевлаштовуватися. В деяких університетах області розширили перелік спеціальностей. Так, у Херсонському державному університеті відкрито медичний факультет, а в Херсонському державному аграрному університеті – спеціальність «Архітектура та містобудування».

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment