Абітурієнт і призов: чи буде відстрочка від військової служби

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в цьогорічну вступну кампанію. Так, юнаки, які планують продовжити навчання, стикнулися з тим, що замість університетських аудиторій вони можуть опинитися в казармах. І вивчати не обрану спеціальність, а військову справу.

Річ у тому, що через пандемію Covid-19 початок вступної кампанії перенесено на серпень, а весняний військовий призов на травень – липень.

Тож хочемо надати роз’яснення, як діяти, якщо ви отримали повістку з військкомату, хоча планували навчатися далі.

Що робити абітурієнтам, яким вже виповнилося 18 років?

Формально військкомати мають право надсилати їм повістки. Проте, згідно з п. 5 розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року, громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Як бути вступникам, яким виповнилося 20 років?

Так, Міністерство освіти і науки України, Офіс Президента та Генштаб вже напрацювали механізм, який дозволить випускникам призовного віку продовжити навчання. (https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/Новини/2020/07/09/2020-09-07-list-scan.jpg)

Випускники, які хочуть продовжити навчання, однак підлягають весняному призову, мають звернутися до приймальних комісій та попередньо зареєструватися. Так вони отримають документальне підтвердження своїх намірів продовжити навчання. А на підставі довідки їм нададуть відстрочку до 1 жовтня.

У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що підставами для попередньої реєстрації вступників є:
– реєстрація для складання ЗНО у 2020 році або наявність сертифіката за минулі роки (при його необхідності для вступу);
– реєстрація для складання єдиного вступного іспиту або єдиного фахового вступного випробування у 2020 році (якщо вони необхідні при вступі).

Крім цього, МОН вже надало роз’яснення про особливості цьогорічної вступної кампанії приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment