77 річниця визволення Чаплинки та Чаплинського району

Шановні мешканці Чаплинки та району!

Щиро вітаю Вас із 77 річницею визволення Чаплинського району від німецько-фашистських загарбників Сьогодні ми згадуємо всіх, хто віддав своє життя за нашу свободу і щастя України, а також за Чаплинський район.

Чаплинською землею двічі пройшов руйнівний військовий вал, не обійшовши жодного, навіть найменшого населеного пункту. З приходом осені 1943 року міф про непереможну німецьку армію розвіявся. В нього перестали вірити навіть самі фашисти.

Війська 4-го Українського фронту до 1 листопада 1943 року звільнили територію Херсонської області до міста Каховки і селища Чаплинки. 30 жовтня були звільнені: Асканія-Нова, Новонаталівка, Хлібодарівка, а 1 листопада – Преображенка, Першокостянтинівка, Павлівка, Григорівка, Строганівка, Іванівка, Чаплинка повністю була звільнена від фашистських окупантів о 10 годині ранку 31 жовтня 1943 року, а територія Чаплинського району – 1 листопада 1943 року.

В роки війни сини і дочки Чаплинського району хоробро і мужньо боролись з фашистами на всіх фронтах Другої світової війни, серед них більше 500 фронтовиків нагороджені бойовими орденами і медалями. Декілька тисяч чоловіків, жінок, підлітків Чаплинки і району в 1945 року були нагороджені медаллю «За доблесну працю” У цей час ми згадуємо всіх, хто віддав своє життя за свободу і щастя майбутнього покоління району.

Шановні односельчани! Дорогі ветерани!

З Днем Визволення! Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я і щастя, душевного спокою, достатку і затишку в сім’ях, мирного неба та щасливого майбутнього. Хай доля завжди буде прихильною до Вас і Ваших близьких! Низький ветеранам, які дожили до сьогоднішнього дня! Віримо в сьогоднішню перемогу над ворогом!.

З повагою

Голова районної

державної адміністрації

Володимир ГАЛИЦЬКИЙ

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment