26 квітня 2018 року – 32-а річниця аварії на Чорнобильській АЕС

Шановні жителі Чаплинського району!

26 квітня 2018 року ми  вшановуємо пам’ять  і схиляємо голови перед світлою пам’яттю   тих, хто захистив  світ від страшної біди ціною  свого здоров’я і життя. Ми щиро  співчуваємо  сім’ям загиблих від  радіоактивного випромінювання.

В пам’яті людства ніколи не втихне біль втрати, пов’язаної  з найбільшою трагічною подією, трагедією світового масштабу.

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – вибух реактора на Чорнобильській атомній станції.   Вибух тільки одного реактора призвів до масового забруднення території України на площі 9 мільйонів гектарів.

Понад три десятиліття не вщухає біль суспільства від втрат людських життів, понівечених долей, сплюндрованої природи, знищення матеріальних ресурсів. І, очевидно, болюча рана не затягнеться і в найближчі сто років – адже чорнобильська катастрофа є найбільшою глобальною загрозою для стабільності і геному людини. Науковці стверджують: для багатьох небезпечних захворювань прихована фаза завершується після двох десятків літ, а радіоактивний цезій, широко рознесений катастрофою, має 30-річний час піврозпаду.

На ліквідацію аварії були кинуті  пожарні частини.   Люди ще не розуміли  глобальних  наслідків  катастрофи.  Невидимий ворог, радіація, поражала всіх, хто  находився в епіцентрі вибуху  і  далеко за його межами.  В ті дні Прип’ять нагадувала бойовий рубіж, а обстановка – фронтову, коли  на зміну одним бійцям – ліквідаторам приходили інші.   Людина розпочала боротьбу зі своїм винаходом. Тільки один факт відокремлював цих людей від основної маси – це головне завдання: ліквідувати наслідки  катастрофи,  навіть рискуючи своїм   здоров’ям і життям.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС! Ви – вдвічі герої, тому що найшли  в собі мужність, відвагу, силу волі, щоб в мирний час захистити людство від найбільшого лиха – радіації.

Ми щиро  співчуваємо  сім’ям загиблих від  радіоактивного випромінювання.

Станом на 01 квітня 2018 року в Чаплинському управлінні  соціального захисту  населення на обліку перебуває  24 учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 176 потерпілих  від  чорнобильської катастрофи, серед них – 47 дітей.

 

Голова районної

державної адміністрації                                                         О.А. Бурейко

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment