22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів) (World Water Day)

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– сприяти вжиттю відповідних заходів для розв’зання проблеми забезпечення населення питною водою;

– інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

– залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

День 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку в цей день озвучується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунає заклик до її розв’зання. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

У червні 1999 року в Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи запобігання небезпечним ситуаціям.До кожної річниці Всесвітнього дня водних ресурсів ООН призначає конкретний підрозділ своєї організації, який буде контролювати додержання правил його проведення.

За визначенням Європейської економічної комісії ООН, державу, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тисяч м3річного стоку на людину, вважають водонезабезпеченою. За запасами води, доступними для використання в Україні, в середньоводні роки на людину припадає 1,09 тис. м3, у маловодні – 0,62 тис. м3 води. Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% – у сільській місцевості. Водою з колодязів користуються близько 11 млн громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн колодязів забруднено. Понад 800 тис. осіб у 13 областях та АР Крим користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України: 74 % – у містах, та 9% – у сільській місцевості.

23 вересня 2003 року на 58-й Генеральній Асамблеї ООН Президент України передав Генеральному секретареві ООН аналітичну доповідь «Цілі розвитку тисячоліття: Україна». У документі зазначено: «Ціль 3. Сталий розвиток довкілля: завдання 1. Збільшити на 12% частку населення, яка має доступ до питної води». 3 березня 2005 року Верховна Рада України прийняла Загальнодержавну програму «Питна вода України».

Поширити через...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Інші статті

Leave a Comment